Účinkující festivalu

Festival pod Zelenou horouFestival pod Zelenou horouFestival pod Zelenou horou

Letosní účinkující

Prago Union

Ty Prago Union fungujou. Oni fungujou nějak hodně, i když by vlastně podle všech pravidel hudebního průmyslu vlastně vůbec fungovat neměli. Jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se “sexsymbolem” už “kousající bezzubý básník” Kato asi taky nestihne. Jejich pecky nehrajou rádia a na trpitele to neuhrají – dramaturgové je nebojkotují, tyhle dva světy se prostě jen naprosto míjí. Jejich muzika tam nepatří, má tak daleko k “populární”, jak to jen jde. Nemají hit a pozor: nemají ani pořádný skandál. Jsou dřevní, jsou zemitý, páchnou člověčinou a fanoušky maj skalní. Maj je napříč žánry a mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Mají doma 2 ceny Anděl a kritika je uctívá. Jejich 3 desky se prodávají i v době nářků nad prodejema. Kde se vzali, jak se vzali a jak je tohle všechno vůbec možný? Na těch Prago Union musí něco bejt.

Minus123minut

V roce 2016 se minus123minut vrátili. Na přelomu tisíciletí se jmenovali -123 min. a jejich koncerty i desky patřily k cennostem naší hudební scény. V roce 2000 se podle tehdejšího hlasování Akademie populární hudby stali objevem roku a málokdo pochyboval o tom, že na tuzemské scéně nezanechají hlubokou uměleckou rýhu. Vydali pět studiových alb a jedno koncertní, ale v roce 2009 se rozpadli. Na dlouhých sedm let. V dubnu lońského roku začali opět zkoušet a v sobotu odpoledne 11. 6. si na festivalu Votvírák ve středočeských Milovicích stoupli znovu společně na pódium.
(autor textu Jaroslav Špulák)

Na podzim 2016 proběhla COMEBACK TOUR 2016 více jak 20 koncertů v Čechách na Moravě i na Slovensku. A to v sestavě Zdenek Bína, Fredrik Janáček, Daniel Šoltis.

Rabies

Kapela se dá charakterizovat jako California Venice Vysočina beach band, hrající muzejní melodický punkrock. Kluci nezkažení velkoměstem, pendlující po republice v teplákách. Banda hudebně nevyřáděných hotentotů z rodné Vysočiny poslouchající a inspirující se kapelami z 90. let z Californie, jenž na nich zanechaly určité stopy, které se muzikou snaží doposud vyléčit.

Krema Kawa (Be)

Tahle kapela často dostává otázku: "Jaký styl hrajete?" Bohužel, není lehké ho definovat. Ale snaží se o to, když říkají: Krema Kawa funguje jako defibrilátor, i napůl mrtvé lidi oživí. Tato energická skupina se svižnými perkusemi a veselými trumpetami rozdivočí každý dav. Přidejte si sexy kytaru, groovy bassu a lehce hyperaktivního frontmana. Krema Kava přijíždí! Balkán, afro, reggae, ska... směs té nejsilnější kávy. ENERGIE!!

V zimě 2010 si vzali k ruce basáka Manu Chao Gambeata. Z tohoto setkání vznikl úplně nový zvuk a úžasné album "En Tu Casa".
Gambeat pracoval společně s Wernerem Pensaertem (producent U2, Manic Street Prechaers atd.) na albu "En Tu Casa". Vznikla úžasná symbióza a výsledkem je silné a žhavé album, které vynáší do nebes hudební průmysl i tisk.

Singl "Mon Quatier" (Moje čtvrť) vedl první příčky španělských hitparád, které vysílalo více než 100 rádií po celém Španělsku. Olé!

Po tom, co vyšlo CD, kapela koncertuje na turné po celé Evropě - Holandsko, Česká republika, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Itálie, Švýcarsko, Sicílie...

Debbi

Debbi, vlastním jménem Deborah Kahl (* 12. května 1993) je česko-německá zpěvačka.

V deseti letech se z Německa přestěhovala do Prahy. Její matka ve čtrnácti letech emigrovala do Německa, kde se provdala za Němce.

V sedmnácti letech se zpěvačka poprvé objevila v první řadě Česko Slovenská Superstar, kde vystupovala jako Debbie Kahlová. Vypadla již v semifinále, ale v soutěži si ji všiml producent Martin Ledvina a brzy začali pracovat na prvním albu, které vyšlo 11. dubna 2011 s názvem podle singlu Touch the Sun, který se stal tzv. reklamním songem a hrál se na rozhlasových stanicích. Za tuto skladbu získala od Akademie populární hudby cenu Anděl pro nejlepší píseň roku. V této době však už vystupovala pod uměleckým jménem Debbi.

MOVEBREAKERS

MoveBreakers za svou krátkou existenci stihli odehrát desítky koncertů v ČR i zahraničí. Se svým originálním zvukem a pozitivní energií roztančili plné sály například v pražském klubu Roxy, brněnském Sonu, ale i v klubech na Slovensku, v Německu i v Itálii.

Jejich osobitý styl a nadšené reakce publika zaujaly i známého producenta Aleše Hyvnara (Al-esh music production). Po koncertě se nad sklenkou dobrého pití domluvili na spolupráci a první EP se začalo pomalu formovat. Aleš dlouhodobě spolupracuje s kapelami jako J.A.R., Monkey Business, United Flavour nebo N.O.H.A., přičemž některé z nich za jejich společnou tvorbu získaly cenu Anděl.

Monkey Business

Stálice české hudební scény, která rozdává radost a veselí plnými hrstmi. Po odchodu Tonyi Graves přichází na uvolněné místo Tereza Černochová, která byla dřívě čím dál častějším hostem. Je vlastně úplně jedno, kolikrát jste tuhle partičku viděli na pódiích v celé republice. Jsou prostě věci, který se neokoukaj ;)

Circus Problem

Mezi stálice české scény už nějakou dobu patří kapela Circus Problem, která funguje od roku 2012. Od letošního roku došlo k obměně některých členů. Kapela jede dál se stejnou energií a primárně charismatem, na který jsou fanoušci zvyklí.

Karel na nákupech

Karel na nákupech byl založen na vlastní žádost! A to doslova. Byli jsme s kamarády nakupovat v obchodním centru, kde jsme potkali Karla, který si zapomněl peníze. Proto nás vysloveně požádal, abychom ho založili. Tak jsme založili Karla na nákupech.

Karel je producent jisté vydavatelské firmy. Celým jménem se jmenuje Charles Mark Eting a je autorem celého odvětví, které se podle něj jmenuje marketing.

Partner festivalu Pod Zelenou horou - DEL, a.s.Partner festivalu Pod Zelenou horou - Cooper StandardPartner festivalu Pod Zelenou horou - Traser
Partner festivalu Pod Zelenou horou - E-normalie servisPartner festivalu Pod Zelenou horou - AbramatePartner festivalu Pod Zelenou horou - CBM CZ, a.s.Partner festivalu Pod Zelenou horou - GremisPartner festivalu Pod Zelenou horou - NominalPartner festivalu Pod Zelenou horou - PromatPartner festivalu Pod Zelenou horou - PKS oknaPartner festivalu Pod Zelenou horou - SeidlerPartner festivalu Pod Zelenou horou - Sádrokartony Žďár nad SázavouPartner festivalu Pod Zelenou horou - TokozPartner festivalu Pod Zelenou horou - NokrPartner festivalu Pod Zelenou horou - CivicPartner festivalu Pod Zelenou horou - RebelPartner festivalu Pod Zelenou horou - 1 Žďárská plynárenská a vodárenskáPartner festivalu Pod Zelenou horou - Žďárský průvodcePartner festivalu Pod Zelenou horou - Krábek nářadíPartner festivalu Pod Zelenou horou - LS mont s.r.o.Partner festivalu Pod Zelenou horou - ElkovPartner festivalu Pod Zelenou horou - PKS holdingPartner festivalu Pod Zelenou horou - Elektro ZR s.r.o.Partner festivalu Pod Zelenou horou - město Žďár nad SázavouPartner festivalu Pod Zelenou horou - BatyskafPartner festivalu Pod Zelenou horou - Eler vzduchotechnikaPartner festivalu Pod Zelenou horou - Qanto Partner festivalu Pod Zelenou horou - B-šperkPartner festivalu Pod Zelenou horou - Kraj VysočinaPartner festivalu Pod Zelenou horou - ICE průmyslová automatizacePartner festivalu Pod Zelenou horou - SabraPartner festivalu Pod Zelenou horou - Pohanka Nové VeselíPartner festivalu Pod Zelenou horou - HIT magazínPartner festivalu Pod Zelenou horou - Kolping.czPartner festivalu Pod Zelenou horou - Pěnové hračkyPartner festivalu Pod Zelenou horou - Satt a.s.